محل تبلیغات شما
به نوشته ابن یمین ایرانیان باستان از پوست حیواناتی مانند گاومیش و گاو و گوسفند برای تالیف برروی آن استعمال می‌کردند وابن یمین در نوشته‌ها یش بر تالیف فرمان های داریوش بر روی چرم اشاره کرده می‌باشد . بنا بر بعضا احادیث اوستا را بر دوازده هزار قطعه پوست گاو نوشته بودند .همینطور پوست ن÷وشته‌هایی که در اورامان کردستان یافت شده و در موزه بریتالنیا نگهداری می شود نشان دهنده استفاده از پوست برای نگارش در عصر اشکانیان است . 

کیف اداری


قرآن 
قدیمی نگل، که با خط کوفی بر پوست آهو متن شده قرآن 
کهن نگل، که با خط کوفی بر پوست آهو متن شده نوشته‌ های خواجه رشید الدین مربوط به مدت پس از یورش مغول، نشان‌ گر رونق تجارت چرم و پوست در ایران بوده است، این اسناد گواه آوازه بعضی شهرها مثل تبریز و شیراز در این زمان است . در زمان قاجار، همدان راءس حیاتی ساخت نوعی چرم، مشهور به چرم همدانی” بوده، که از پوست گوسفند تهیه می‌ شد . در سال ۱۲۶۷ از پاراگراف کارهایی که امیر کبیر به نمایشگاهی در لندن فرستاد، پوست بود . به علاوه در این زمان صادرات پوست و چرم، از اکثر زمان ها شهرهای ایران به روسیه و عثمانی و هند رونق فراوان داشت . علاوه بر همدان، شهرهای تبریز و اصفهان هم در تولید و صادرات چرم سهم به‌ سزایی داشتند . اولی کارخانه چرم سازی کشور ایران در سال ۱۳۰۸ شمسی در شهر تبریز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان هم کارخانه‌ هایی تاسیس شدند . 

اولی 
کارخانه ی چرم ایران-تبریز اولین 
کارخانه ی چرم ایران-تبریز برای این که به طیف وسیعی از محصولات اوریجینال دسترسی داشته باشید و نگران تقلبی بودن آن نباشید کافیست به فروشگاه اینترنتی بامیلو مراجعه نمائید . 
مشاهده 
لیست ارزش تولیدات اوریجینال مد و فشن اشکال 
چرم چرم 
سبک 
چرمی هست که از پوست حیواناتی نظیر گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست می آید که مضاعف ظریف و نازک هست و به همین علت هم در ساخت محصولاتی مانند لباس، کاپشن و دستکش به کارگیری شده و از نوع کیفیت پایین تر آن به تیتر آستری کفش و خرقه استعمال می گردد . 

چرم 
سبک 
چرم 
نیمه سنگین 
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی مثل کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید و به علت کم یاب و گران قیمت بودن اکثر در ایجاد محصولاتی که جنبه تزئینی دارند و یا گران‌قیمت محسوب می شوند موضوع استعمال قرار می گیرد . 

چرم 
شترمرغ چرم 
شترمرغ چرم 
کروکودیل چرم 
کروکودیل چرم 
سنگین 
به چرمی گفته می شود که از پوست حیواناتی نظیر گاو ،گاومیش ،گوساله و شتر و …به دست می آید . چرم سنگین بهترین گونه جهت به کار گیری های معمول می باشد و دارای بیشترین مقاومت و زیباترین فیس در در بین دیگر اشکال میباشد . این نوع چرم به علت استحکام و مقاومت بالا به مصرف در زیره و رویه کفش ،ساخت کیف های دستی و جیبی مرغوب و یا تسمه های ماشین آلات صنعتی و …می رسد . 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی