محل تبلیغات شما

نایب‌رییس انجمن صنعت های چرم کشور‌ایران با اشاره به این که برخی کشورها همچون آلمان بیشتر خواهان چرم‌های گیاهی هستند، بیان کرد: کشورهای اروپایی بیشتر رغبت به به کار گیری از این جور چرم‌ها دارا‌هستند و اختلاف ارزش چرم گیاهی با چرم‌های دیگر خیلی مضاعف نیست . 


کیف اداری


وی افزود: دباغی گیاهی از نظر مراحل ایجاد پیچیدگی و سختی‌های خاصی دارااست و از حیث مواد اولیه نیز گران‌تر می‌باشد به همین استدلال تقاضای چندانی برای ساخت این تولیدات وجود ندارد . این در حالی است که علم فنی ساخت وجود داراست و در رخ تقاضای بازار، تمامی واحدهای تولیدی امکان و ظرفیت ایجاد این نوع چرم‌ها را دارند . 
نایب‌رییس انجمن صنایع چرم کشور‌ایران با بیان این که مواد اولیه قضیه نیاز ساخت چرم گیاهی وارد شده است، گفت: در داخل گیاه‌های مسئله نیاز برای این کار وجود دارد اما برای حفظ محیط‌زیست نمی توان از آنان به میزان مضاعف برداشت کرد . به همین ادله گیاه‌های مورد نیاز از افریقا، آرژانتین و . . . وارد میهن می شود . 
او با بیان اینکه در اروپا برای چرم‌های اتومبیل بایستی از چرم‌های عاری از کروم به کارگیری شود، تصریح کرد: در اروپا ااماتی برای استفاده از چرم‌هایی که برای تندرست و محیط‌زیست مناسب‌تر هستند، احوال شده که همین فرمان باعث ایجاد تقاضا برای این نوع چرم‌ها گردیده می باشد . 
ترکمان با ابلاغ این‌که صنعت چرم درگیر مشکل‌ها مهم‌تری هست که بازار را مبتلا مشکل کرده، گفت: در حال‌حاضر در جمهوری اسلامی ایران چرم تصنعی و مصنوعی به اسم چرم ارگانیک در بازار عرضه می شود در حالی که در تمام جهان استانداردهایی وجود دارااست که باید روی محصولات تمام خصوصیات آن متاع حک شود . به این ترتیب پیشین از حمایت از ایجاد چرم گیاهی می بایست فکری به حال صنعت چرم طبیعی کرد تا با حل مشکلات، ساخت چرم گیاهی نیز تقویت شود . 
سازه بر این گزارش، با توجه به اهمیت محافظت محیط‌زیست و رعایت اصول تندرست در تولید ها صنعتی، ایجاد چرم‌های گیاهی از اهمیت قابل توجهی برخوردار هست و با دقت به این که اختلاف قیمت چندانی دربین چرم گیاهی و چرم کرومی وجود ندارد و کشورهای اروپایی نیز از این مدل تولیدات استقبال می‌کنند، می‌توان از این تولیدات در جهت پرورش صادرات و حفظ محیط‌زیست به کار گیری کرد ولی وم فرهنگ‌سازی، تحریک تقاضا و حمایت از چرم گیاهی هم در این قضیه بیش از پیش حس می‌گردد . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی